»

Wix İle İnternet Sitesi Yaratmak Çok Kolay

Webmaster

Wix İle İnternet Sitesi Yaratmak Çok Kolay

Wix İle İnternet Sitesi Yaratmak Çok Kolay

İnternetin artık hayatımızın her alanına girdiği şu günlerde neredeyse herkesin bir internet sitesine sahip olduğunu görüyoruz. Bu internet sitelerinin büyük çoğunluğunu ise firmalar oluşturuyor. Diğer kısımlarda ise kişisel blog siteleri, sayfalar ve sosyal medya platformları var. Peki milyarlarca insanın kullandığı internet üzerinde sizin neden bir siteniz yok? Şimdiden bunun için gerekli bilgi ve donanıma sahip değilim dediğinizi duyar gibiyim. Fakat artık bir internet sitesi yaratmak için kodlamalar veya karmaşık yöntemler bilmek zorunda değilsiniz. Çünkü Wix ile kişisel internet sitenizi ücretsiz olarak hızlı ve kolay bir şekilde tasarlayabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız. Yeni nesil internet sitelerinin büyük bir çoğunluğu artık Wix ile yapılmaktadır.

Wix kullanıcılarına kodlama bilgileri gerektirmeden sürükle bırak yöntemiyle web tasarımlarını yapmalarını sağlar. Site üzerinde bulunan yüzlerce farklı şablondan birisini seçerek kendi sitenizi yaratmaya başlayabilirsiniz. Şablonunuzu seçerken kategoriler kısmından size uygun olanı bulabilirsiniz. Yapmak istediğiniz sitenin çeşidi ne ise ona uygun bir şablon Wix üzerinde mutlaka bulunur. Bu sayede firmalar kendi alanlarına göre sitelerini en iyi şekilde tasarlayabilir. Yada bir müzisyen kendi kişisel sitesini yaratmak istediğinde müzik kategorisinde bulunan pek şok şablondan en güzelini seçebilir.

Wix üzerinden sitenize uygun olan şablonu seçtikten sonra tek yapmanız gereken siteye kullanıcı girişi yapmak. Böylece seçtiğiniz tasarımı düzenlemeye başlayabilirsiniz. HTML5 teknolojisi ile çalışan Wix üzerinde sadece fareniz ile tüm tasarım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede kodlamalar ile uğraşmak zorunda kalmazsınız. Wix sizlere en iyi hizmeti verebilmek için oldukça kullanışlı ve kolay bir arayüze sahiptir. Siteyi daha önce hiç kullanmamış olsanız bile çok kolay bir şekilde ilk sitenizi yaratabilirsiniz. Bu da onu bir adım daha öteye taşıyan önemli özelliklerinden bir tanesidir.

İnternet Sitesi  Teması

İnternetin bizleri milyarlara bağlayan bir ortam olduğunu biliyoruz. Bu da onu en büyük reklam pazarı yapıyor. İnternet üzerinde kurduğunuz bir siteye tüm dünya bağlanabilir. Kendi internet sitenizi yaratmanız demek firmanızı isteyen herkesin bulabileceği bir ortama taşımanız demektir.  Böylece şirketinizin reklamını hayal edemeyeceğiniz bir büyüklükte ve çok ucuz bir şekilde yapmış olursunuz. Kişiler almak istedikleri ürünü internet üzerinden sitenize uğrayarak online alışverişle alırlar. Böylece kazancınız katlanarak artmış olur. Kısacası bir internet sitesi küçük ya da büyük farkeksizin hizmet veren herhangi bir firma için mutlaka olması gereken bir faktördür.

Web sitesi yapmanın oldukça zor olduğu yaygın olarak bilinen bilgidir. Üstelik bu bilgi yakın bir zamana kadar da doğruluğunu korumuştur. Fakat Wix bunu ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Tüm dünyanın bağlanabildiği ve herhangi bir sınırının olmadığı internet üzerinde herkesin bir sitesi olması gerektiğine inanan Wix, bu amaç doğrultusunda mükemmel bir hizmet sağlar. Wix ile interent sitenizi yaratmanın şimdiye kadar hiç bu kadar kolay olmadığını söyleyebiliriz.İnternet Sitesi Yaratmak

Alanında tek olan ve ücretsiz olarak hizmet veren Wix, 2006 yılında kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana çizgisini koruyan ve kalitesinden hiçbir zaman ödün vermeyen sitenin kullanıcı sayısı 47 milyonu geçmiş durumdadır. Wix’in bu kadar kullanışlı olması bu hizmeti kullanan kişi sayısını sürekli olarak artırmaktadır. Sürekli büyüyen ve kendisini geliştiren Wix için geleceğin internet platformu olarak bakabiliriz. Çünkü artık yeni internet sitesi açmak isteyen pek çok insan Wix’e başvurmakta ve olağanüstü sonuçlar almaktadır.  Hemen hemen tüm ülkelerde faaliyet halinde olan Wix’in yeni internet sitesi tasarlamak isteyen kişiler için mükemmel bir servis olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni bir yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya yazılmış toplam 5 yorum bulunuyor.

  1. şablonlar çok zevkli ve site açmak da daha kolay. o kadar zaman harcıyoruz ki bu konuda, içerik kısmını tamamlamaya halimiz kalmıyor. tebrikler güzel olmuş

    1. evet Wix ile inanılmaz hızlı bir şekilde site yapılabiliniyor sadece bu özelliği bile eşsiz bir şey diyebilirim :)

  2. Derler ki wix tarzı tabanlı yapılan web sayfalarını google indexlemiyormuş? Flash site olduğu için sanırım. Sitenizde flash kullanmasanızda sonuçta flash tabanlı yazılım diyorlar.

  3. bu kadar kolay site yaratıldgını bılmıyodum site temaları oldukca cok ıyı gozu yormayan tarzda cok guzel tasarımlar var teskkurler wix artık siteleri burdan acıcagım

  4. Wix güzel de biraz ileriye gidip siteye iki üç uygulama ekleyeceğim dersen o zaman kesenin ağzını açman gerekiyor. şöyle adam gibi yüzde yüz ücretsiz bir uygulama olsa da hayatında hiç kod yazmamış biri bile oturup takır takır halletse şu işleri değil mi :)