»

Webmasterlar Yorumlaşıyor Yeniden!

Kişisel Yazılarım

Webmasterlar Yorumlaşıyor Yeniden!

Webmasterlar Yorumlaşıyor Yeniden!

Webmaster‘lar Yorumlaşıyor Platformu 2013 Yılında Murat Dinç ve Volkan Akpınar tarafından hayata geçirilmişti. Grubun amacı karşılıklı yorumlaşma başta olmak üzere webmaster dayanışması sağlamaktı. Gruba gelen üyenin kişileri davet etme yetkisi vardı. Ancak her geçen gün büyümesi ve daha aktif bir hal alması nedeni ile yönetilmesi zorlaşmıştı, bu nedenden ötürüde grubu doğru bir şekilde yönetecek yönetici kalmamıştı, as kadro her gecen gün grupta oluşan sorunlar ile uğraşmakta bıkmıştı, herkesin uğraşması gereken daha önemli işleri vardı ve bu nedenle gruptaki paylaşımlar ve üyeler kontrolden çıkmıştı, yaklaşık 2 yıldır grup karşılıklı yorumlaşma amacından çıkıp paylaşım grubuna dönmüştü.

İşte tamda bu sebeplerden ötürü var olanı düzeltmek değil yeni bir sayfa açarak yeni bir grup yani Webmasterlar Yorumlaşıyor Yeniden‘i kurmaya karar verdim ve hemen Volkan Akpınar’a teklif sundum ve sağolsun kabul edip üstteki kapak fotoğrafını tasarladı, artık yepyeni bir Platformumuz oldu, şu an Facebook‘a açık grup olarak görünmektedir, yazını sonundaki link’e tıklayarak gruba katılabilirsiniz, grup’a ulaşamıyor iseniz facebook’a kayıtlı mail adresinizi yorum olarak yazarsanız size davet gönderirim.

YÖNETİCİLER

——————————————

   • Murat Dinç (kurucu)
   • Umut Uzunöz (as)
   • Volkan Akpınar (as)

GRUP KURALLARI

——————————————

   • Grupta yapılan paylaşımlara yorum atılması durumunda yorum atana geri dönüş yapılması ZORUNLUDUR ve ana kuraldır. “Ben yorumlaşmak için paylaşmadım”, “dönüş yapacağım demedim”, “karşılıklı yorumlaşmak istemiyor” denilemez, karşılık verilmesi zorunludur. (sadece yorum atan “dönüş istemiyorum” diye yorum atar ise dönüş yapılmayabilir)
   • Grupta karşılıklı yorumlaşma yapan üyelerin, yorumlara kısa cevaplar yazması yasaktır. Örnek: Saol, Teşekkürler, Güzel yazı ve benzeri gibi.
   • Karşılıklı yorum yapılacak sitelerde ziyaretçi olarak yorum yapmanın mümkün olması gerekmektedir, başka bir şart aranmaz.
   • Hiç bir şekilde grup içerisinde, siyasi görüş belirtecek içerikler paylaşılmamalıdır. Paylaşanlar hakkında ceza yaptırımları uygulanacaktır.
   • Hiç bir şekilde grup içerisinde, Warez ve telif hakkı ihlal eden içerik paylaşılmamalıdır. Paylaşanlar hakkında ceza yaptırımları uygulanacaktır. (hak sahibine bildirilecektir)
   • Grupta karşılıklı reklamlara tıklamak, sahtekarlığa yol açan tüm eylemler yasatır. Reklamlı link paylaşımıda buna dahil! (reklam gösteren link kısaltma servisleri)
   • Grup içerisinde herkes’in bir birlerine saygı ve sevgi ile yaklaşması gerekmektedir. Kırıcı, rencide edici, aşalayıcı kelimeler ve benzeri türevler kullanmak yasaktır.
   • Grup içerisinde bir birleri ile sorun yaşayan üyeler, sorunu kendi aralarında değil, herhangi bir yönetici ile iletişime geçip grup dışında çözmeleri gerekmektedir.
   • Ne konuda olursa, olsun bir haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız üye değil yöneticiler ile, iletişime geçip durumun bildirilmesi gerekmektedir.
   • Gruba katılan her üye bu kuralları kabul etmiş sayılır. Kuralları ihlal eden üyeler bir kez uyarılır, ikinci kez gruptan uzaklaştırılır.

EK: Yorum karşılığında farklı taleplerde bulunulabilir, örnek: facebook ile kayıt olana 5 yorum atılır gibi. (sayfa beğenisi yada takipçi olana yorum atılır şeklinde isteklerde bulunulamaz, grup sadece site içi etkileşimlere yöneliktir)

Grup Adresi: https://www.facebook.com/groups/webmasterlaryorumlasiyoryeniden/

Yeni bir yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya yazılmış toplam 22 yorum bulunuyor.

 1. Kaliteli bir grup oluşturulması gerçekten güzel oldu, en azından etkileşim içerisinde olunan kişiler sektör ile alakalı olduğu için daha çok verim alınabilir.

  1. Grup’a özellikle bu işler ile ilgilenen webmaster ve seo uzmanlarını davet ediyoruz ve webmaster forumlarında tanıtımını yapıyoruz o nedenle kullanıcı sayısı az ancak çok aktif bir grup olacak. grupta insanların görmek istediklerinin bulunması da ayrıca önem taşıyor, bu yüzden her paylaşıma izin yok ve yönetici onayı var.

 2. Öncelikle herkese hayırlı uğurlu olsun, İnşallah hakkımızda hayırlısı olur.

  1. Yorum için teşekkürler berk, hayırlısı.

 3. Doğru verilmiş bir karar Murat. Facebook’ta da söylediğim gibi bugün tüm gruplardan yavaş yavaş çıkıyordum hepsinden. Çünkü hiçbiri amacını taşımıyordu artık. Kurallar güzel bakalım ne olacak hayırlısı :)

  1. Evet Facebook’ta bulunan 10 grup’tan 8 tanesi iyi yönetilemiyor ve bunların çoğunda yönetici kendi çıkarlarına yönelik işlem yapıyor. bir çoğu ise sosyal imleme için kullanılan ve hiç kimsenin paylaşım yapmak haricinde bakmadığı gruplar.

 4. Eski halini alırsa çok güzel olur, uzun zamandır dönüşüm adına hiçbir şey yoktu.

  1. Eski halinden çok daha iyi olacağını düşünüyorum çunki artık gerekli yaptırımları anında uygulayacağım.

 5. Çok doğru bir karar almışsınız eskiden herkes birbiri ile yorumlaşıyordu son zamanlarda grup bu özelliğini kaybetmişti bunu fark edip yeni bir grup kurmanıza sevindim.

  1. Bunun her zaman bilincindeydim ancak sende iyi bilirsin ki çok fazla sorun oluyordu. uğraşmaya değer olduğunu düşünüp yeniden kurdum.

 6. Bu grubu çok seviyorum herkes birbirine yardım ediyor ve Murat Dinç de çok güzel yönetiyor.

  1. Teşekkürler Melih eskisi gibi beni çileden çıkarmazlarsa gittiği yere kadar gitmesini sağlayacağım.

 7. Artık yorumlaşak kimse kalmamıştı.Tüm gruplar Flood dolu hep, İyi oldu bence bu yeniden açmak grubu

  1. Haklısın, bu yüzden açmaya kadar verdim.

 8. Bu grubun açılması çok iyi oldu.Gün geçtikçe tüm Webmaster grupları çöp oluyordu.Yorumlaşma dayanışması kalmıyordu.Böyle bi kararın iyi olduğunu düşünüyorum.

  1. İlk yorumlaşma grubunu ben kurmuştum, daha sonra taklit edildi ancak başaramadılar daha sonra tekrar kurmaya karar verdim ben tekrar sahalardayız.

 9. Webmasterlar Yorumlaşıyor Facebook üzerindeki en iyi yorumlaşma grubu diyebilirim. Üye sayısı da arttıkça daha güzel şeylerin olacağına inanıyorum. Birbirimize yardım etmek ve site değerlerimizi beraber artırmak oldukça güzel.

 10. Çok iyi oldu Murat abi bence millet kafasına göre grup açıyor. Yorum dayanışması yok hiç ciddiyet yok şimdi ki gruplarda. Hem eski blogcu olduğum zamanlar geldi aklıma :) Bir de Volkan abi tekrar webmasterlığa geri döndü mü çok merak ediyorum. Teşekkür ederiz :)

 11. Gruba katıldım Teşekkürler.

  1. Aramıza hoş geldin.

 12. Kapalı grup olmuş sanırım. Düşünce olarak son derece yararlı

 13. Hayırlı olsun murat hocam takibimizi yaparız.