»

“Yeni Nesil SEO” Kitabı Çıktı

Diğer Yazılarım, Search Engine Optimizer

“Yeni Nesil SEO” Kitabı Çıktı

“Yeni Nesil SEO” Kitabı Çıktı

Günümüz dünyasında internet, tıpkı yemek yemek ya da uyumak gibi kişilerin artık olmazsa olmaz ihtiyaçlarından bir tanesi haline gelmiş durumda. Hayatımızın hemen hemen her bölümünde kullandığımız internet sayesinde alış verişten, eğlenmeye ya da herhangi bir bilgiye ulaşmaya kadar yüzlerce farklı şeyi tek bir bilgisayar ile yapabiliyoruz. Üstelik bunun için çarşıya çıkmamıza ya da bir efor harcamamıza bile gerek kalmıyor, çünkü evimizde oturduğumuz yerden sadece bir iki tıklama yapmak yeterli oluyor. İşte interneti bu kadar kullanışlı yapan şeyin belkide bu olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni Nesil SEO

Yeni Nesil SEO

Sonuç olarak internetin hayatımızı bu kadar kolaylaştırması kullanıcıları olduğu kadar internet üzerinde hizmet veren sitelerin sayısını da inanılmaz derecede artırmış durumda. Hatta bu sitelerin sayısı öyle bir hızla artmakta ki şu anda internet üzerinde olmayan bir şey yok diyebiliriz. Durum böyle olunca da yeni bir site kurmak isteyen bir firma veya kişi artık siteyi açmadan önce internet üzerinde aynı alanda zaten pek çok sitenin olduğunu görüyor. Üstelik bu sitelerin eski ve büyük siteler olduğunu da fark edince yeni site kurmaktan vazgeçebiliyor. Çünkü internette çok sayıda dişli rakibi olduğundan dolayı arama motorlarında diğer rakip sitelerin çıkması bekleniyor. Fakat iyi bir SEO ile rakiplerinizin sayısının bir önemi kalmıyor. Sitenizin bulunduğu alana göre üst sıraya çıkmak tabi ki oldukça zorlaşabiliyor. Fakat unutmayın ki internet üzerinde herkes eşit. Yani onları geçmemeniz için bir sebep yok.

İşte Yeni Nesil SEO sizlere yeni bir internet sitesi kurulurken nelere dikkat edilmesi gerektiğini ya da var olan sitenizi nasıl güçlendire bileceğinizi sade bir anlatımla gösteriyor. SEO (search engine optimization) bu nedenlerden dolayı artık günümüzde internet siteleri için hayati önem taşımakta. Peki nedir bu SEO? SEO için kısaca arama motorları üzerinde belirli anahtar kelime sıralamalarında yukarıya çıkmanızı sağlayacak çeşitli yöntemler olduğunu söyleyebiliriz. Arama motorlarında yukarıya çıkmak neden bu kadar önemli? Bunu en kolay şu şekilde açıklayabiliriz. Örneğin siz Google üzerinde ”dondurma nedir” isimli bir arama yaptınız. Çıkan sonuçlarda reklamlar haricindeki ilk sıradaki siteye girdiniz ve elde etmek istediğiniz bilgiye ulaştınız. Bundan sonra sizin ikinci bir siteye girmeniz için bir neden kalmamış oluyor. İstatistikler gösteriyor ki intenet kullanıcıları ilk girdikleri sitede istedikleri bilgiyi öğrendikten sonra yüksek ihtimalle başka arama yapmıyorlar. Eğer yeterli bilgi bulamamışlarsa ya da alternatifleri görmek istiyorlarsa farklı arama sonuçlarına da bakıyorlar. Yani ikinci ve üçüncü sonuçlara tıklanma olasılığı her zaman ilk sıradakine oranla her zaman daha düşük oluyor. Bu bahsettiklerimiz ilk sayfanın ilk üç sonucu. Diğer alttaki sonuçları hatta öteki sayfalardan bahsetmiyorum bile. Buralardaki sitelerin tıklanma olasılığı yok denecek kadar az, ancak setöre görde değişe biliyor. Bu nedenle sitenizi belirli kelimelerde üst sıralara çıkararak daha fazla insanın sitenizi ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz. Bu da size maddi olarak büyük imkanlar sağlayacaktır. İnternetin tüm dünya üzerinde sınırlaması olmayan ve herkesin ulaşabileceği bir dünya olduğunu düşündüğünüzde doğru bir SEO ile sitenize binlerce kişiyi çekebilmeniz mümkündür. Yeni Nesil SEO kitabı sizlere bu konuda yol gösterici bir ışık kaynağı olacaktır. Kitabın içeriğine aşağıdaki görselden ulaşabilirsiniz.

yeni-nesil-seo-kitabi-icindekileriyeni-nesil-seo-kitabi-icindekileri

Yeni Nesil SEO Kitabı İçeriğiBazı SEO uzmanları tarafından yazılan kitaplara baktığımızda anlaşılması zor ve yabancı terimlerin sürekli olarak kullanıldığı sözde profesyonel kitaplar olduğunu görürüz. Fakat okuyucuların yüzde 80’i bu tür kitaplardan bir süre sonra sıkılıp bırakır. Hatta bu kitapları aldıktan sonra SEO’nun aslında gereksiz olduğunu düşünenler bile çıkabilir. Fakat yukarıda bahsettiğimiz nedenleri göz önüne aldığımızda bir internet sitesi için SEO kadar önemli bir şey olmadığını anlayabiliriz.  Bundan ötürü Yeni Nesil SEO okuyucularına oldukça sade fakat etkili bir anlatım ile site içi SEO yapılandırmada Domain, Alexa, Optimizasyon gibi terimlerin ne olduğu, Backlink alımında dikkat edilmesi gereken hususları, sosyal medya paylaşımlarının önemini, anahtar kelimelerimizi nasıl seçmemiz gerektiği gibi bir internet sitesi için hayati önem taşıyan tüm bilgileri sizlere açıklıyor. Eğer sizlerde siteniz için tonlarca reklam parası vermek yerine SEO yaparak milyonlara ulaşmak istiyorsanız Yeni Nesil SEO adlı kitabını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Kitabımıza sahip olmak için kitapyurdu.com adresinden satın alabilir, site üzerinde diğer okuyucuların yorumlarına bakarak kitap hakkında ufak da olsa fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca ürünü satın almadan sadece incelemek isterseniz yine kitapyurdu.com üzerinden ilk 10 sayfaya ücretsiz olarak ulaşabilirsiniz.  Kitap hakkında daha detaylı bilgi için seotez.com adlı resmi siteye da bakabilirsiniz.

kitap-yurdu

Kitabı satın almak için logoya tıklayabilirsiniz.

Yeni bir yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya yazılmış toplam 18 yorum bulunuyor.

 1. çeşitli sitelere sahip olan bir kişi olarak devamlı kafamı kurcalayan bir konu olmuştur. Bu seo nedir. Piyasadaki seo bilginleri gerçekten bu seonun ne olduğunu biliyor mu? kitaplar işe yarıyor mu? kitaplar işe yarıyorsa neden seo uzmanları var. Neden insanlar binlerce lira harcayarak seo firmaları kuruyor. Farklı farklı sorular kafamı işgal etmekte. Ama sadece şuna eminimki para harcamadan para kazanılmıyor. Başarılı bir site elde edebilmek için reklam vermek şart ama bu kitabı denemekte fayda var diye düşünüyorum. Birtane alıyım bakalım kitabın seosunda başarılı olabilecekmiyim…

  1. Abi şöyle diyeyim her iş için kitap var, her işi arayarak öğrenebilirsin ancak bir insan herşey de uzman olamıyor, uzmanlar bunun için var, sen bir blog kurarsın makale okuyarak seo yaparsın, sen bir teknoloji portalı kurarsın seo danışmanı tutarsın, sen bir firma kurarsın seo firması ile anlaşırsın yani sen ne kadar ciddi olursan karşındaki SEO Kısım o kadar büyüyor, her işin uzmanı var, mesela herkesin fotoğraf makinesi var ama herkes fotoğrafçı olamaz…vs

 2. Ben bu kitapın tanıtımını r10’da görmüştüm, hatta banner vardı sanırım tam hatırlayamadım, güzel bir kitap, site içi ve site dışı seo konusunda bilgiler olması çok iyi.

  1. Site içi SEO vs Site dışı SEO olarak ana başlıklar altında bir çok konuda içerik mevcut kitapta, şahsen okumadım ancak alt başlıklardan anlayabiliyorum.

 3. Sağlam kitap , işe yarar gibi. Free kısmını bir okuyalım bakalım :)

  1. Free kısmında pek bir şey esas kitabın içeriği önemli :)

 4. Kitabı tanıtımını bir forumda görmüştüm ama almakta tereddüt etmiştim murat abi senin sitende paylaştığına göre güzeldir diye düşünüyorum o yüzden en kısa süre içinde bende bir tane sipariş vereceğim :)

  1. Evet R10’a var, orada görmüş olabilirsin Ahmet, okumakta farda var illaki bilmediğin bir şeyler yazıyordur.

 5. Çok güzel bir makale çok teşekkürler.Bana ve siteme çok yardımcı olacak.Hiç üşenmeden hepsini okudum.Gerçekten herkesin okumasında yarar var.Artık az da bilgimiz olsa biraz daha bigi için çabalamamak ayıp olur :)
  Kitabın içindekiler yerine baktım da görselden ilgi çekici konular var.İnsanın bilmediği bir şey var.O açığı kapatmak lazım.Tekrardan çok sağolun.İyi günler.İyi çalışmalar.

  1. Esasında bende kişisel bloğumdaki yazılar ile SEO konusunda sizlere destek olmaya çalışıyorum ama tabi SEO uzmanı tarafından yazılmış bir kitapta bir hayli bilgi dolu olacaktır.

 6. Kitabın reklamını R10’da da gördüm. Bu zamanda bir web siteniz var ise SEO kavramını bilmekten öte geçmeniz gerekmekte. Onun içinde bu işi detaylı bir şekilde öğrenebilmek için kaynaklara ihtiyaç duyuyorsunuz. Bu kitapta güzel bir kaynak olabilir okumak lazım.

  1. Arşivine ekle bence timur, güzel bir kitap olduğunu söyleyebilirim :)

 7. SEO konusunda oldukça güçlü bir kitap herkese tavsiye ederim. Özellikle bu işe yeni başlayanlar için oldukça sade bir anlatıma sahip.

  1. Yorumunuz için teşekkür ederim :)

 8. Birkaç gün önce sipariş vermiştim abi, bu gün elime geçti bakalım yarın okumaya başalyacağım, tahmin ettiğim kadar iyi bir kitap ise yine yorum yaparım :)

  1. Tamamdır dostum okuduktan sonra dönüş yaparsan sevinirim :)

 9. Teşekkürler. Ben kitabı aldım ve http://www.zararlimi.com siteme uyguladım. Geçen hafta 4 kişi girmişken aynı gün bu hafta 190 kişi girdi :))

 10. sizi takipteyiz vermiş olduğunuz bilgiler gerçekten çokk faydalı