»

WordPress Eklentisiz Sayfalandırma Yapmak

Wordpress

Merhaba arkadaşlar bu gün sizin için güzel bir konu daha hazırladım bu konuda wordpress için uygun olan eklentisiz pagenavi görevi yapan sayfalandırma yapmayı ve yapılmış bir örneğini nasıl sitenize eklemeniz gerektiğini anlatacağım buyurun anlatıma geçelim…

Wordpres WP-PageNavi eklentisi sitenizde kurulu olduğunda bu sayfalandırma kodlarının görünümünde olumlu değişiklikler olur ancak eklenti kurulu olmadığında hiç bir sorun çıkmaz bizzat bu sitede denedim çalışma garantisi verebilirim :) öncelikle yapmanız gereken functions.php dosyasını açmak ve aşağıdaki kodu bulmak.

Sonrasında hemen altına şu kodları ekleyip dosyayı kaydedin yada upload edin.

“; echo “”.$paged.”/”.$pages.””; if($paged > 2 && $paged > $range+1 && $showitems < $pages) echo “İlk“; if($paged > 1 && $showitems < $pages) echo “«“; for ($i=1; $i <= $pages; $i++) { if (1 != $pages &&( !($i >= $paged+$range+1 || $i <= $paged-$range-1) || $pages <= $showitems )) { echo ($paged == $i)? ““.$i.”“:”“.$i.”“; } } if ($paged < $pages && $showitems < $pages) echo “»“; if ($paged < $pages-1 && $paged+$range-1 < $pages && $showitems < $pages) echo “Son“; echo “

\n”; } }

Daha sonra style.css dosyasına aşağıdaki kodları ekleyin.

Yukarıdaki style kodlarını kendi temanıza göre değiştirebilirsiniz.

Şimdi sayfalandırma yapılan numaraların nerede çıkmasını istiyorsanız aşağıdaki kodu oraya ekleyin.

bu kod bir nevi pagenavi eklentisinin kısaltılmış versiyonudur. öyle uzun uzadıya kodlar yerine bunu ekleyerek yaparsanız aynı görevi görecektir.

Görsel olarak nasıl göründüğünü merak edenler için.

Eklensizi Sayfalandırma

Yeni bir yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya yazılmış toplam 13 yorum bulunuyor.

 1. Eklentisiz Olması Kesinlikle Daha İyi Olmuş Teşekkürler

  1. Her zaman eklenti kullanmamak en iyisi

 2. Katılıyorum. Özellikle pagenavi gibi eklentiler, Google hız testinden geçerken sorun olarak geri dönüyor ve sayfanın seo skorunda olumsuz etkileri mevcut.

  Kodları denemediğimden, sayfalama için hazırlamış olduğunuz bu kodun seo anlamında nasıl bir yere sahip olduğunu kestiremiyorum. Başarılar dilerim.

  1. kesinlikle haklısın, teşekkürler.

 3. Eklenti pek sağlıklı olmuyor zamanla yenilenen sürümler yüzünden eklentilerde açıklar oluşabiliyor en iyisi böyle =) Teşekkürler.

  1. Manüel olarak yapılabilecek bir şeyi eklenti ile yapmak bence bir hata, her türlü zararı var.

 4. Bence güzel bir yazı olmuş.Neden mi?

  Çünkü tema yüklerken yok sayfalamak için bu eklentiyi yükle gibi mesajları ortadan kaldırır.Aslında diğer eklenti ile yapılacak işleride kodlu olarak yayınlanmalı

 5. Bede hangi versiyonu eklersem ekleyeyim css kodlarında sorun oluyor. Böyle bir sorun neden kaynaklanıyor bir bilginiz varmı?

  1. CSS Kodlarında ne gibi bir sorun oluyor, ekran görüntüsü atarsan yardımcı olmaya çalışırım.

   1. Şu an temayı deiştirip bu sorunu hallettim ama bundan önceki temamda sadece o alanda css kodları çalışmıyordu. Özellikle sayfalama kısmında css kodları hiç yokmuş gibi görüntü çıkıyor.

    1. Teman da Custom CSS desteği var ise oraya eklemeyi deneyebilirsin eğer yok ise tema dosyalarının içindeki farklı CSS dosyalarına eklemeyi denemelisin, bazı temalar çoklu ekran destekliyor bu yüzden ana CSS’yi geçersiz kabul edebiliyor, eğer sende bu dosyaya eklersen CSS’ler görünmüyor.

     1. Bahsetttiğin alan var hocam. Deneyeceğim teşekkür ediyorum.