»

Taksim Gezi Parkı Olayları Antalya’ya Sıçradı! Kendi Kameramdan Fotoğraflar!!!

Fotograf, Kişisel Yazılarım

Antalya Çallı Çekim Yaparken Ben

Merhaba değerli kişisel bloğum’un okurları, bu gün size kendi çekimim olan bazı fotoğrafları sunacağım, Fotoğraflar taksimde başlayan gezi parkı direnişinin Antalya‘da gerçekleşen yansımalarında çekildi, çok zor şartlar altında bu çekimleri yaptığım fotoğraflarda da açıkça belli olmaktadır.

Gayet sırada bir yürüyüş olarak başlayan olaylar polisin sert müdahalesiyle bu hale geldi ben kameramla çekim yapmaya şarjım bitene kadar devam ettim yaklaşık 6 saat devam ettim, esas olaylar şarjım bittikten sonra oldu ne yazık ki onları görüntüleyemedim.

Bunun yanı sıra ilk gaz bombasını yiyenlerden birisiyim ve hayatımda ilk kez gaz bombasından çıkan biber gazını soludum pek fazla etkilemedi diyebilirim :) aynı zamanda ilk bombalar atıldığında aşırı sert bir müdahale oldu o anlarda çekim yapmamıştım size onları sunamıyorum. ve ne tekim ayağıma gez bombası isabet etti ve bu çekimler boyunca seke seke çekim yaptım, birde bunun etkisi oldu tabi ki, gaz bombası ayağıma geldiğinde henüz hava aydınlıktı ve ben polise yakındım polis güvenlik alıyor diye düşünüyordum müdahale etmezler diye düşünüyordum, polise karşı hiç bir hareket söz saldırı yada sataşma olmuyordu, birde gaz bombaları atılmaya başladı ve bir tanesi sağ ayağıma geldi olayın sıcağına hiç bir şey olmadı sadece kemiğe geldiği için acıdı bir süre ama ertesi gün üzerine dahi basamıyordum kekik yağı…vs kendimce tedavi ettim.

Atılan gazlardan her kez gibi bende etkilendim ve kameram kayıttayken yere düştüm dizim ve dirseğimin üzerine düşmüştüm pantolonum parçalandı ayağa kalktım ve biraz uzaklaştım koşarak 2 tane kız yanıma geldiler gözlüklerimi çıkarıp gözlerime limon sürdüler, ben hayatımda hiç unutmayacağım bir anı yaşamıştım, hiç birimiz birbirimiz tanımasak ta hepimiz birlikte hareket ediyorduk… bahsettiğim gibi ben polisle ilk kez karşı karşıya gelen bir grup un içindeydim ve masum düşüncelere sahiptim oysa her kez polisin güç kullanacağını anlamış limonları kesmiş görev dağılımı bile yapmıştı. kızlar elinde limoni, sirke, süt ve bilmediğim bir çok gaz bombasının etkisini azlatacak tıbbi malzeme ile etkilenenlere yardım ediyordu…

Ben çekimlerime son verdiğimde, yani şarjım bittiğinde Polis tarafından dört bir yana dağıtılan halk çallı kavşağından biraz ufakta toplandı ve tekrar polisin olduğu bölgeye gitti, yeni barikatlar kurdular ve bu sefer çok daha fazla çevreye zarar verildi. çevreye verilen zarardan bahsedecek olursam hiç bir şahısa yada hiç kimsenin malına ve canına kasteden kimse olmadı çatışmanın ortasında kalan bir arabanın ucuna taş bile deymedi ki bu kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir konu. çalıya geri dönen grup polisle çatışmaya devam etti polis geri çekilmişti ve bu sefer fotoğraflardaki kalabalığın 3-4 misli insan toplanmıştı saat yaklaşık 23:30 civarındaydı ve ben eve dönmem gerektiğini hissettim ne tekim ayağımın ağrısı başlamıştı 8 saattir ayaktaydım… dönerken Çallı kavşağından geçiyordum kavşakta hakimiyet halkın eline geçmişti yaklaşık sadece kavşakta yüz bin kişi vardı ve yoldan geçen bir ambulansın içini polise gaz bombası taşıyor mu acaba diye arayan göstericiler vardı kavşak kontrolünü polis yerine halk sağlıyordu bende devam etti eve gidene kadar tencere kaşık sesleri duydum ve saat 01:00 da evdeydim nihayetinde… zor bir gün & gece geçirmenin yorgunluğuyla uzun bir uyku uyumak istedim ama olmadı :)

Bu yazının çok uzun olabileceğini düşündüğüm için sayfalara bölmeyi daha uygun buldum ve her sayfaya 3 adet fotoğraf  ekledim sayfalar arası geçiş yaparak fotoğrafların tamamına bakabilirsiniz. aynı zamanda Photography bölümünden tüm çekimlerimi görebilir Facebook Sayfamdan yeni çekimlerimi takip edebilir. Twitter @MuratdincMd hesabımdan beni takip edebilirsiniz. Emeğime saygı göstermek için yazılarıma yorum yaparak sizde beni mutlu edebilirsiniz.

Önceki Sayfa1 / 7Sonraki Sayfa
Sayfa Değiştirmek için klavyeden ← → (ok) tuşlarını kullanabilirsiniz.

Yeni bir yorum ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu yazıya yazılmış toplam 21 yorum bulunuyor.

 1. Bende Antalya’da yaşıyorum fakat Cumhuriyet meydanındakilere sert müdahale yapılmadı

  1. cumhuriyet meydanındakiler polise sataşmadı o yüzden çallıdaki grup porovake edildi…

 2. Bugün oraya verilen zarar iktidara değil halka veriliyor sadece taksimde 150 milyonu geçen zararı halk ödeyecek. Provakörlere yer verilmemesi lazım sorun şu ki kimsenin derdi ağaç değil bugün orada siyasi ideolojiler eylem yapıyor halka zarar veriyorlar. Engelli asansörleri parçalamak, hastahane yağmalamak, otobüslere molotof kokteyli atmak terördür dağdan çekilenler şehire inmişler.

 3. Resimleri Felan İlk Paylaştıgın Günden Beri Takip Ediyodum Saten :D

 4. Ne Olcak Bu Türkiye’nin Hali :(

 5. Aynen ne olacak acaba

 6. Türk olduğumdan gurur duyuyorum.

 7. Valal abi bizde izmirde gitik burdada baya olay oldu

  1. “Her yer Takism her yer Direniş” diyorlar oradada ;)

 8. Çok güzel yazmışsın eline sağlık

 9. Ne diyeceğimi bilmiyorum gerçekten. Bizi bu hale düşürenler utansın. Ama bir yönden de iyi oldu birleştik omuz omuza olduk en sevdiğim yönüde o oldu işte :)

  1. Türkiye’nin gerçek sahipleri ortaya çıkmış oldu ben sesizlikten endişeleniyordum…

 10. bu olaylar çok büyüdü murat yanlış anlama da ben hiçbir siyasi parti örgütü değilim ama bu iş bir an önce bitmeli yoksa ülkemizin üstünden prim yapacaklar ve istedikleri olacak…

  1. herkezin kendi görüşü kardeşim bu ülkede bir dikdatör var bence o gitmediği zaman sirekli pirim kazanacaklar ;) avrupa sömürüyor bizi binlerce örnek verebilirim ne yazık ki :(

 11. Kanka bende Trabzon’dayım geçen burada 20-25bin kişi toplanıp eylem yaptı ve hiç olay yaşanmadı bence bu olaylar içlerinde bir kaç ** var onlar çıkarıyor.

  1. evet kardeşim bu bilindik bir gerçek ama bu polisin içindede var insanlara işkence etmek hiçbir şekilde kabul edilemez hiçbir savunması olmaz…

 12. Ne Olcak Bu Türkiye’nin Hali

 13. Bu ortalığı yakıp yıkanlar şerefsiz ama Trabzon’da da olduğu gibi sadece tepkisini gösteren insanlar Türk’tür vatanını seven onun yollarına,binalarına ve insanlarına zarar vermez…

 14. Baskıcı yönetim olduğu sürece, insanlar bir kıvılcımın kendilerini ateşlemelerini bekleyeceklerdir. Zaten bu kıvılcımı ateşleyen de ağaçların yıkılıp yerine alışveriş merkezi kurulması kararıydı. Tekrarlıyorum, ağaç meselesi bir ateşleyiciydi. Önüne gelen herkes ağaçla savunma yapıyor bana “bağzı” kişilerin.

 15. Bu Türkiyeni Hali Nolacak Allah Bilir Bu Seferde Savas Cıkacak Diyolar Esat Nükler Bomba Atacakmıs :/

 16. Emege saygi