Kumru Kimya Plastik Fuarında Biyoplastik Polimerleri Sunuyor

Bu sene 23.sü gerçekleştirilecek olan Uluslararası Plastik Fuarında bir ilk gerçekleştirilecek. İlk defa bir firma yıllardır petrolden üretildiği bilinen plastik hammadde ürünlerinin yerine tamamen petrol kaynaklarından arındırılmış biyoplastik türevlerine standlarında yer verecek. Biyoplastik Polimer Çözümleri sloganıyla yola çıkan bu firma Kumru Kimya.

Bir aile şirketi olan Kumru Kimya firması yıllardır termoset plastikleri kolunda faaliyet gösterirken, son 2-3 senedir yüzünü geleceğe çevirmiş durumda. Firma hem biyobazlı hem de biyobazlı ve kompostlanabilir özellikte olan biyopolimer çeşitlerini Türkiye piyasasına tanıtacak. Daha çok Avrupa ve Amerika pazarlarında giderek yer bulmaya başlayan ve ilk olarak organik ve gıda paketlemesi sektöründe yer bulan ürünler artık otomotivden tekstile kadar birçok farklı endüstriye de hitap etmekte.

Firmanın sunduğu biyobazlı plastik hammaddeleri, petrol bazlı türevleriyle tamamen aynı mekanik ve işlenebilme özelliği sunarken, karbon dioksit salınımı da bu sayede büyük ölçüde azaltılmış oluyor. Çünkü petrol bazlı plastikler, geçmişten gelen depolanmış karbon kaynaklarını tekrar dünyamıza karbondioksit olarak salınıma sebebiyet veriyor ve günümüzdeki küresel ısınma dahil birçok büyük çevre sorununa davet çıkarıyor. Bu ürün grubunda biyobazlı PET, Polyamid ve Polietilen ürünleri bulunuyor.

Firmanın sunduğu biyobozunur ve biyobazlı ürün çeşitleri ise alışveriş poşetleri, gıda kapları, tek kullanımlık ürünler gibi ürünlerin üretilmesinde kullanılıyor. Bu ürünlerin kompostlanabilme özelliği sayesinde endüstriyel kompostlama tesislerinde gübre haline getirilip tekrar katma değer kazanabiliyor. Bu ürün grubunda Polilaktik asit ve Selüloz bazlı ürünler bulunuyor.

Kumru Kimya bu yeni ve güncel ürün gamıyla üreticilere farklılaşma ve alternatif malzeme seçenekleri sunuyor.

Bu konu hakkındaki düşüncelerin paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YÜKLENİYOR